Татуласу рәсімдері бойынша оқу орталығы

Мақсаты:

Дауларды сотқа дейінгі реттеу институтын, оның ішінде қоғамдағы жанжал деңгейін төмендетуге ықпал ететін медиация институтын жан-жақты дамыту және табысты енгізу жөніндегі бірлескен іс-шаралар.

Татуластыру рәсімдерінің негізгі міндеті-тараптарды  келісімге  келтіру. Медиатор тараптарға өзара тиімді шешім табуға көмектеседі.

Оқу орталығы бітімгершілік рәсімдерді қолдану бойынша оқу тәжірибелік сабақтарын өткізуге және дауды соттан тыс шешудің артықшылықтарына арналған.

Білім беру жұмысы:

— Студенттердің жобалау қызметінің әдістемесіне басшылық ету;

-Оқу-әдістемелік материалдарды, білім беру бағдарламаларын әзірлеу;

-Маңғыстау облысының медиация орталығымен және білім беру мекемелерімен тәжірибе алмасу.

— Кәсіби медиаторлардың қатысуымен қонақ дәрістерін ұйымдастыру және өткізу;

Ғылыми-зерттеу жұмысы:

— Даулы жағдайларды бейбіт жолмен шешу мақсатында қоғамның барлық салаларында медиация институтын танымал етуге бағытталған іс-шаралар өткізу.

— Семинарлар, дөңгелек үстелдер, тренингтер, ғылыми конференциялар ұйымдастыру және өткізу;

-Ғылыми-зерттеу материалдарын дайындау және жариялау (мақалалар, монографиялар);

-Ғылыми-консультациялық жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу.